TAKİP ET
7 Zeytin 1 İncir Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?
7 Zeytin 1 İncir Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Sağlıklı yaşamak veya ideal kiloya ulaşmak isteyen birçok kişi farklı diyet trendleri hakkında bilgi edinmek ister. 7 zeytin 1 incir diyeti de son zamanlarda popülerliğini artıran diyet türlerinden biridir. Zeytin ve incir, insan vücudu için birçok açıdan fayda sağlayan besinler arasında yer alır. Günlük beslenme planınıza bu iki besini dahil etmeniz, vücudunuz açısından son derece yararlıdır. Peki, 7 zeytin 1 incir diyeti nedir, nasıl yapılır?

7 Zeytin 1 İncir Diyeti Nedir?

Yağ asitlerin bakımından zengin bir besin olan zeytin, güçlü antioksidan kaynağı incirle birlikte tüketilmesi halinde insan sağlığı için önemli faydalar sunar. 7 incir 1 zeytin diyetinin temel amacı, sağlıklı yağlar ve lif içeren zeytinleri vücudun ihtiyacı olan enerji kaynağı olarak kullanmak, aynı zamanda da sindirim sistemini desteklemek adına lifli incirlerden yararlanmaktır. 7 zeytin 1 incir diyeti faydaları sebebiyle birçok kişi tarafından tercih edilir.

İncir ve zeytinin birleşimi, besleyici ve doyurucu bir kombinasyon oluşturur. Diyetin amacı, porsiyon kontrolü sağlayarak kalori alımını azaltmak ve sağlıklı atıştırmalıklarla beslenmeyi teşvik etmektir. 7 zeytin 1 incir diyeti, vücudu toksinlerden arındırmaya destek olur.

Bedenin ihtiyaç duyduğu vitaminleri zeytin ve incir ile sağlayabilirsiniz. Beyin hücrelerinin ve cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlar. Zeytin ve incir metabolizmanın hızlanmasını sağlayarak sağlıklı bir biçimde kilo vermenize yardımcı olur.

7 Zeytin 1 İncir Diyeti Nasıl Yapılır?

7 zeytin 1 incir kürü olarak da adlandırılan bu diyet uygulama açısından son derece kolaydır. Bu diyet türünü, 21 gün olarak uygulayabilirsiniz. 21 gün boyunca her sabah ve uykudan önce 7 adet zeytin ve 1 adet incir yemelisiniz. 7 zeytin 1 incir diyetini ana ve ara öğünlerinize yemeklerinizin yanında 7 adet zeytin 1 adet incir tüketerek de uygulayabilirsiniz. Ancak öğünlerde hafif yiyecekler tüketmeye özen göstermelisiniz.

Bu diyet türünde tükettiğiniz zeytinlerin tuzsuz olması yararlı olacaktır. 7 adet tuzsuz zeytini yedikten sonra 1 adet inciri yemelisiniz. Bu diyeti uygularken su tüketimine de özen göstermelisiniz. Diyeti uygulamanızın ardından kendinizi daha sağlıklı hissedeceksiniz. Ancak herhangi bir sağlık sorunu veya kronik rahatsızlığınız varsa, diyeti uygulamadan önce bir sağlık uzmanına danışmanız yararlı olacaktır.

https://ifastin.com/