TAKİP ET
Aralıklı Oruç Diyeti Neden Bu Kadar Popüler Oldu?
Aralıklı Oruç Diyeti Neden Bu Kadar Popüler Oldu?

Son dönemde oldukça popüler hale gelen ve sıklıkla duymaya başladığımız Aralıklı Oruç diğer bir adıyla intermittent fasting özellikle günümüz dünyasının gereksinimlerini karşılama noktasında etkili olmaktadır.

Bunun temel sebebi, aralıklı oruç diyetinde belirli aralıklarla beslenmenin gerekiyor olmasıdır. Özellikle son zamanlardaki yoğun ve koşuşturmacalı şehir hayatı, iş dünyası süreci göz önüne alındığında çoğu zaman kişiler kendilerine vakit bile ayıramamaktadır. Çünkü her zaman yetiştirmeleri gereken bir iş, bir koşuşturmaca durumu söz konusu olmaktadır.

Bunun yanı sıra günümüz modern dünyasında belirli kalıplar içerisinde yer alan bir güzellik algısının varlığından da söz etmek gerekmektedir. Bu ideal güzellik algısı nedeniyle de insanlar formlarını korumanın çeşitli yollarını aramaktadırlar. Ancak, günümüzdeki pek çok diyetin değiştirilemez bir diyet düzeninin olması ve öğün sayılarının yüksek olması modern insanların kendilerine bile vakit bulamayan yapıları içerisinde bu diyetleri uygulamasını zorlaştırmaktadır.

Bundan kaynaklı olarak da kişiler farklı diyet arayışlarına girmişlerdir ve aslında aralıklı orucun yaygınlaşması da bu nedenlerden kaynaklı olarak gerçekleşmektedir.

Aralıklı Oruç Neden Popüler?

Günümüz modern insanının zaman zaman kendi kişisel beslenme sürecini için bile vakit bulamadıkları bir gerçek olmaktadır. Bu durum da kişilerin çok öğünlü diyetlerini yapması konusunda zor bir duruma düşmesine sebep olmaktadır. Bunun önüne geçmek için ise kişilerin formlarını korumak için daha az vakit ayırarak yapabilecekleri seçenekleri değerlendirmeleri zorunluluğunu ortaya çıkarmıştır.

Bu noktada da aralıklı oruç diyeti popülerlik kazanmaya başlamaktadır. Çünkü aralıklı oruç diyetinde günün ya da haftanın bir kısmını çok sınırlı bir öğün ile geçirmek esas olmaktadır. Bu durumda günümüz modern dünyasındaki bireylerin zaten günlük yaşam rutinleri olmasından kaynaklı olarak daha hızlı bir kabulleniş sergilemektedir. Bu sayede de aralıklı oruç son zamanlarda çok daha popüler bir beslenme şekli olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü günümüz insanının yaşam stili göz önüne alındığında aralıklı oruç ile benzer bir stilin varlığından söz etmek gerekmektedir.

Günümüz insanı hayatın koşuşturmacası içerisinde aralıklı oruç ile hem yaşam şekillerini devam ettirebilmekte hem de ideal kabul edilmekte olan formu korumaya çalışmaktadır.

https://www.ifastin.com