TAKİP ET
Aralıklı Oruç Diyetinde Başarıyı Artıracak Tüyolar
Aralıklı Oruç Diyetinde Başarıyı Artıracak Tüyolar

Sağlıklı ve dengeli bir şekilde kilo vermek isteyen herkes kendine uygun bir diyet listesi ile tanışmak ister. Klasik diyet ve uygulamaların ötesine geçen aralıklı oruç diyeti ile tanıştıktan sonra diğer yöntemleri unutabilirsiniz. Aralıklı oruç bazı zorlukları beraberinde getirse de uygulaması ve sürdürmesi kolay diyet programlarının başında yer alır.

Genel anlamda aralıklı oruç kavramı kişinin ne yediği ile değil ne zaman yediği ile ilgilenir. Bu diyetin en önemli özelliği, belli bir zaman aralığında yemek yemenize izin vermesidir. Onun dışında kalan süre boyunca yemek yemeniz yasaktır. Bu süre genel olarak 8 saat aralığı ile sınırlıdır. Bunun dışında kalan saatlerde dilediğiniz yemeyi yiyebilirsiniz.

Aralıklı oruç yöntemi ile zayıflamaya karar verdiğinizde size yardımcı olacak basit tüyolar alabilirsiniz. Bu sayede aralıklı oruç ile kısa sürede hedeflediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz. Aralıklı oruç diyet listesi hazırlayarak programlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Yaşam Şeklinize Uygun Diyet Programı Seçin

Aralıklı diyet yöntemi ile zayıflamaya karar verdiğinizde belirlemeniz gereken detayların başında zaman aralığı yer alır. Yaşam şeklinize ve çalışma temponuza göre size en uygun diyet dönemini tercih etmenizde fayda var. Özellikle hafta sonu çalışmıyorsanız 5:2 diyet yöntemi sizin için harika bir tercih olabilir.

5:2 diyet yönteminin en önemli özelliği, haftanın 5 günü serbest, kalan 2 gün boyunca diyet uygulamanızı sağlamasıdır. İki gün vücudunuz dinleneceği için bu süre zarfında yağ yakımını artıran besinler tercih etmenizde fayda var.

Egzersiz Yapmayı İhmal Etmeyin

Birçok insan aralıklı oruç diyetini uygularken uzun süre aç kaldığı için hızlı bir şekilde kilo vermeyi bekler. Ancak her diyette olduğu gibi aralıklı oruç yönteminde de egzersizle desteklemek kilo vermeyi kolaylaştırır. Aralıklı orucun tok geçen sürelerine egzersiz ekleyerek yağ yakımını artırabilirsiniz. Aç olduğunuz zamanlarda egzersiz sizi ekstra acıktıracağı için iyi bir tercih olmayabilir.

Sıvı Tüketimini Önemseyin

Her diyette karşınıza çıkan bol su tüketimi aralıklı oruçta da vardır. Birçok insan aç kaldığı süre zarfında su içmenin yasak olduğunu düşünür. Ancak aralıklı oruç diyetinde gün boyunca bol su tüketebilirsiniz. Yemek yemenin serbest olduğu dönemlerde fazla su içmemeye özen gösterin. Bu süre zarfında şişkinlik nedeni ile fazla yemek yiyemeyebilirsiniz. Daha etkili sonuçlar almak için detoks etkili sular hazırlamak daha doğru olacaktır.

Aralıklı Orucu Sürekli Uygulamayın

Birçok insan aralıklı oruç yöntemi ile zayıflamaya karar verdiğinde amacına ulaşana kadar uygulamaya devam eder. Diyet konusunda etkili sonuçlar almak için bazı dönemlerde ara vermek daha doğru olur. Birçok insan aralıklı oruca başladığında kesintisiz bir şekilde devam eder ve bir süre sonra sıkılır. Daha dirençli ve istekli olmanız açısından aralıklı orucu belli bir zaman aralığına yaymanızda fayda var.

https://www.ifastin.com/