TAKİP ET
Aralıklı Oruç ile Nasıl Kilo Verilir?
Aralıklı Oruç ile Nasıl Kilo Verilir?

Aralıklı oruç diyetten ziyade beslenme modeli tanımlanabilir. Klasik diyet ve kilo verme programlarından farklı bir sistemle hareket eder. Günün belirli saatlerinde yiyecek tüketilmeden sadece sıvı alımı söz konusudur. Diyet saatleri dışında normal beslenme rutinine devam edilir. Aralıklı oruç ile metabolizmanın daha hızlı şekilde çalışmasını sağlamak ve kilo vermek amaçlanır.

Aralık oruç kavramı, bilinen oruca kıyasla bazı farklı rutin ve gereklilikleri beraberinde getirebilir. En temel anlamı ile aralıklı oruç kavramı diğer oruca kıyasla daha kısa sürede gerçekleşen bir işlemdir. Aralık oruç insanlar arasında 8 saatlik oruç adı ile bilinir. Özellikle zayıflama ve yeni bir felsefe edinmek isteyen pek çok insan aralıklı orucu rutin haline getirir. Çoğunlukla diyet yapmakta zorlanan insanlar bu kavram sayesinde daha etkili ve hızlı bir şekilde kilo verir.

Aralıklı oruç, düzenli ve sabırlı bir şekilde uygulandığında etkin bir şekilde kilo vermenize imkan tanır. Genel olarak bu yöntemi 3 hafta uygulayarak etkili bir şekilde zayıflamak ve fit kalmak mümkündür. Sabrınıza ve oruca uyma şeklinize bağlı olarak bu yöntemle vereceğiniz kilo değişiklik gösterebilir.

Klasik diyet yöntemleri ve diyet listeleri birçok insanı sıktığı için özel yöntemler arayanların sayısı oldukça fazladır. Farklı ve özel bir yaklaşım arayan pek çok insan aralıklı oruç yöntemi ile etkili bir şekilde kilo verdiğini söyler. Kurallara uyduğunuz sürece aralıklı oruç yöntemi ile vereceğiniz kiloyu 3 hafta 15 kilo şeklinde güncellemeniz mümkündür.

Aralıklı oruç hakkında çeşitli bilgi ve yöntem duyan herkes uygun bir diyet listesi arayışına girer. Bu diyeti uygularken yeme- içme düzeni kadar zaman kavramına da dikkat etmek gerekir. Aralıklı oruç ile kilo vermek için haftanın 3 günü bu diyeti uygulamanızda fayda vardır.

Bu diyet yönteminin temelinde doğru zamanı yakalamak vardır. Bu nedenle 8 saat boyunca yemek yeme konusunda kişi oldukça özgürdür. Ancak bu sürede fazla yağlı ve kalorili gıdalardan uzak durmanız daha sağlıklı olabilir.

Aralıklı Oruç için Örnek Diyet Listesi

Sabah uyandığında

·         Yeşil çay, kahve, detoks gibi içecek türlerinden birini seçebilirsiniz.

Kahvaltı

·         Buğday gevreği ya da süt tüketebilirsiniz.

·         Muzlu smoothie içebilirsiniz.

·         Haşlanmış yumurta ve tost yiyebilirsiniz.

Ara öğün

·         Salatalık ve karpuz salatası yiyebilirsiniz.

·         4 adet badem tüketebilirsiniz.

Öğle yemeği

·         Fırında pişmiş balık eşliğinde sebze tüketebilir ve yanında yoğurt yiyebilirsiniz.

·         Alternatif olarak ton balığı ve taze meyve suyu tercih edebilirsiniz.

Öğle sonrası (ara öğün)

·         1 bitter çikolata

·         1 portakal ya da elma tercih edilebilir.

Akşam atıştırması

·         Bir küçük kase patlamış mısır ya da patates haşlaması

Akşam yemeği

·         Izgara sebze/tavuk kebabı + puding

·         Mercimek çorbası + meyveli muhallebi

·         Sebze lazanya + salatalık suyu

https://www.ifastin.com/

0 YORUM
YORUM YAP