TAKİP ET
Boğaz Çakrası Nedir? Boğaz Çakrasını Şifalandırmak
Boğaz Çakrası Nedir? Boğaz Çakrasını Şifalandırmak

Boğaz çakrası iletişim ve kendini ifade etmekten sorumlu çakra olarak bilinir. Boğaz çakranızda blokaj olması halinde iletişim kurarken problemler yaşanması söz konusudur. Boğaz çakranıza şifalandırma çalışması yaparak iletişimsel yönünüzü güçlendirmek mümkün. Vücudumuzdaki en önemli çakralardan biri olan boğaz çakrası nedir? boğaz çakrası şifalandırma çalışması nasıl yapılır? sorularının yanıtlarını sizler için derledik.

Boğaz Çakrası Nedir?

Visshuddha diğer adıyla boğaz çakrası insanların dış dünya ile iletişim kurduğu çakradır. Boğaz çakrası boğaz çukurunun ortasında bulunur. Boyun, ağız, diş, boğaz, gırtlak bölgesi, çene, kollar ve omuz boğaz çakrasının sorumlu olduğu alanlardır. Boğaz çakrası endokrin sistemi ve tiroit bezleri ile ilgili çakradır. Boğaz çakrasının görevi insanların duygu, düşünce ve eylemleri arasında bağlantıyı sağlamaktır.

Boğaz çakrasının doğru çalışmasıyla insanlar dengeli ve sağlıklı iletişim kurarlar. Boğaz çakrası insanların duygu ve düşüncelerini ifade etmelerine yardımcı olur. Ayrıca iletişimin ve insanlar arasında kurulan bağın yönetimini de boğaz çakrası sağlar. Boğaz çakrası doğru çalışan insanlar her şeyi doğru ve özgürce ifade edebilir. Düşünceleri olumsuz veya saçma olsa da bu düşüncelerini dile getirmekten çekinmez.

Boğaz Çakrası Neden Tıkanır?

Boğaz çakrasında yaşanan tıkanıklıkların nedenleri iletişim alanında yaşanan problemler olabilir. Bununla birlikte kişinin duygusal travmalarının olması da boğaz çakrasının tıkanmasına neden olabilir. Duygusal travmalarla birlikte az su içmek, kötü beslenmek boğaz çakrasının tıkanmasına neden olan faktörler arasında yer alır.

Boğaz çakrasının tıkanmasında duygusal nedenler de etkilidir. Kişinin duygularını bastırmaya çalışması ve gizlemesi boğaz çakrasının tıkanmasına zemin hazırlar. Duyguların sürekli olarak bastırılması ve ifade edilmemesi nedeniyle biriken duygular boğaz çakrasının fonksiyonlarını yerine getirmesine engel olur. Bunun önüne geçmek için insanı üzen, yoran ve mutsuz eden durumların bastırılmaması gerekir. Kişi, o an ne hissediyorsa açıkça ifade etmeli, duygularını içinde yaşamamalıdır.

Boğaz Çakrası Dengesiz Çalıştığında Ne Olur?

Boğaz çakrasında blokaj olduğunda fiziksel rahatsızlıklar baş gösterir. Bunlar; ses kısılması, bademciklerin iltihaplanması, kronik boğaz ağrısı, tiroit bezinin az ya da fazla çalışması, guatr, sosyal fobidir. Bu rahatsızlıklarla birlikte motivasyon eksikliği, kronik yorgunluk çakranın düzensiz çalışmasının nedenleri arasında gösterilebilir. Yalan söylemek, dedikodu yapmak boğaz çakrasının dengesinin bozulmasında etkilidir. Çok konuşmak ya da az konuşmak da boğaz çakrasının dengesinin bozulmasındaki etkenler arasındadır.

Boğaz Çakrası Nasıl Açılır?

Meditasyon ile Çakranızı Dengeleyin

Meditasyon içsel sakinliği ve dinginliği bulmanın en önemli yollarından biridir. Boğaz çakrasını şifalandırmak için meditasyondan yardım alabilirsiniz. Birçok meditasyon türü arasından bir mantra seçerek odaklanabilir, sadece ana konsantre olabilirsiniz.

Şarkı Söyleyin

Şarkı söylemek boğaz çakrasının açılmasında etkili yöntemlerden biridir. En sevdiğiniz veya söylemekten keyif alacağınız bir şarkıyı başkalarını düşünmeden bağıra bağıra söyleyin. Şarkı söylemek istemiyorsanız veya yüksek sesten hoşlanmıyorsanız şarkıları mırıldanabilirsiniz. Bu sayede boğaz çakranızı şifalandırabilirsiniz.

Mavinin Gücünü Keşfedin

Boğaz çakrası ile ilişkilendirilmiş olan renk mavidir. Güneşli ve masmavi bir gökyüzüne bakmak size iyi hissettirecektir. Boğaz çakrasını iyileştirmek için mavi renkte bir yere odaklanabilir, mavinin gücünden yararlanabilirsiniz. Mavi bir ışık hayal ederek meditasyon yapabilir, mavi ışığın boğaz bölgesinden vücudunuza yayıldığını hayal edebilirsiniz.

https://www.ifastin.com/