TAKİP ET
Güne Enerjik Başlamak İçin Sabah Meditasyonu
Güne Enerjik Başlamak İçin Sabah Meditasyonu

Günün en önemli ve verimli zamanı sabah saatleridir. Verimli bir uykudan sonra güne enerjik başlamak için uygulayabileceğiniz sabah ritüeliniz arasına sabah meditasyonunu ekleyebilirsiniz. Günlük hayatın koşuşturmacasında güne enerjik ve motive başlamak daha pozitif ve canlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olacaktır.

Sabahın erken saatlerinde alarmın rahatsız sesiyle uyanmak ve güne başlamak sizin için iyi olmayabilir. Zihninizi yeni bir güne hazırlamak ve mutlu hissetmenizi sağlayacak sabah ritüellerine sahip olmak hem güne daha keyifli olmanızı sağlayacak hem de sizi güne hazırlayacaktır.

Sabah uyandığınızda ilk iş, meditasyon ve farkındalık çalışmalarına zaman ayırmak güne sizi hazırlayacaktır. Günün koşuşturmacasına başlamadan önce durup nefes almak ve sakinleşmek için meditasyona başlayabilirsiniz. Sabahları yalnızca 10 dakika ayrılarak yapılan meditasyon çalışması pozitif etki yaratacak ve etkilerini tüm gün hissedeceksiniz.

Sabahları enerjik olamıyorsanız bile sabah meditasyonu ile kendinizi daha iyi ve zinde hissedebilirsiniz. Sabahları erken uyanmak için sizi teşvik edecek meditasyon sizin güne daha rahat adapte olmanıza yardımcı olacaktır.

Sabah meditasyonunda yapmak için hazırlandığınızda sizi mutlu eden ve pozitif etki yaratan meditasyon ile kendinize zaman ayırabilirsiniz. Kendinize bir çay hazırlayıp rahatlayabilirsiniz. En az 10 dakika boyunca meditasyon ile gevşeme egzersizleri yapmak size oldukça fayda sağlayacaktır.

Meditasyon İçin Kendinizi Ayarlayın

15 dakikalık bir sabah meditasyonu ile güne daha iyi bir başlangıç yapabilirsiniz. Sabah kalktığınızda güne başlamadan önce rahat bir şekilde meditasyon yapabilecek bir alanda gerçekleştirebilirsiniz. Sabah uyguladığınız sabah meditasyonunuzu ruhsal rahatlamaya ve gevşemeye yardımcı olacak ve gün içerisindeki planlamanıza yardımcı olacaktır.

Sabah meditasyonunuza başlamadan önce algılarınızı açacak ve sizi yaratıcı hale getirecek bir ritüel bulabilirsiniz. Mum veya tütsü yakabilir, rahatlayıcı çaylar ile meditasyonunuzu yapabilirsiniz. Meditasyona hazır olduğunuzda vücudunuzu rahatlatacak şekilde konumlandırabilirsiniz. Dik durmaya yardımcı olacak şekilde oturmanız meditasyona odaklanmanız açısından oldukça önemlidir.

Zihninize Odaklanın

Meditasyona başladığınızda nefesinizi, duygularınızı ve ruh halinizi inceleyerek bunlara odaklanın. Düşüncelerden uzaklaşarak kendinize odaklanın. Kendinizi gergin ve stresli hissediyorsanız vücudunuzun rahatlatmaya çalışın. Unutmayın, meditasyon sizin bedenen ve ruhen rahatlamanız amaçlanır.

Düşüncelerinizin Farkına Varın

Meditasyon için nefesinize yavaş yavaş odaklanın. Düşüncelere odaklanın ve nefesinizi fark edin. Mum yaktıysanız mumu izleyerek odaklanmanızı daha da hızlandırabilirsiniz. Sabah meditasyonunda derin düşünme değil kendinizi güne hazırlama ve rahatlama hedeflenir. 

Düşünceleriniz aklınıza gelirken kendinizi dışarıdan objektif bir gözle takip edin. Düşüncelerinizi gözden geçirerek gözlem yapın. Böylece kendinizi daha yakından tanıma fırsatı yakalayacaksınız. 

Sabah Meditasyonunu Tamamlayın

Düşüncelerinize odaklandıktan sonra nefesinize odaklanarak burada kalın. Sonra yavaş yavaş etrafınıza odaklanmaya başlayın. Meditasyonu yavaş yavaş bitirin. Sabah meditasyonu ile kendinizi rahatlamış, zihnini boşaltmış hissedeceksiniz. Meditasyon ile güne enerjik başlayarak yaşam kalitenizi artıracaksınız.

https://www.ifastin.com/