TAKİP ET
Meditasyon Yaparken Hangi Doğal Taşlar Kullanılır?
Meditasyon Yaparken Hangi Doğal Taşlar Kullanılır?

Rutin hayatın ilerleyişinde rahatlama, arınma ve pozitiflik ihtiyacını karşılamaya yarayan meditasyon, doğal taş ya da kristaller ile deneyimlenerek sakin ve dingin bir his uyandırır. Meditasyonun taşlar ile yapılması durumunda güçlü bir his ve verim ortaya çıkar. Sıklıkla başvurulan bir rahatlama yöntemi olan meditasyon için kullanılan doğal taşlar aşağıdaki gibidir;

Ametist Taşı

Hem maddi hem de manevi açıdan bağımlılıklara son vermek için kullanılan ametist taşı ile meditasyon yapılır. Koruyucu ve yüksek frekanslı olan bu taş; bilinçaltınızı, psişik duyularınızı korumakta başarılıdır. Sarhoş etmeyen taş olarak bilinen ametist taşının, zihin ve ruh hali için olumlu yönde etkileri vardır. Dingin ve sakin bir zihin için gereken bu taş, negatifliği uzak tutarak pozitif duyguların gün yüzüne çıkmasına yardımcı olur. Canlı bir zihin için meditasyon yaparken kullanılması gereken bir taştır.

Obsidiyen Taşı

Meditasyon yapılırken sıklıkla tercih edilen Obsidiyen taşının en belirgin özelliği koruyucu taşlar arasındaki en güçlü taş olmasıdır. İyileşme ve terapiye yardımcı olan bu taş, bazı zamanlar zor duyguları gün yüzüne çıkarabilir. Bu sebeple ruha canlılık veren bu taşın bilir bir kişi ile kullanılması önerilir.

Akuamarin Taşı

Akumarin denildiğinde ilk akla gelen cesarettir. Meditasyon ile birlikte kullanıldığında temiz bir zihin ve dinginlik veren meditasyon taşı, dağınık düşünceleri düzenlemeye yardımcı olur.

Kristal Kuvars

Denge konusunda oldukça yardımcı olan Kristal Kuvars, meditasyon sırasında kullanıldığında çakraların açılmasında ve enerji vermede başarılıdır.

Lapis Lazuli

Lapis lazuli taşı farkındalığın ve içgörünün gelişmesine yardımcı olur. Lapis lazuli, yoga ve meditasyon esnasında meditasyonu derinleştirmek amacıyla kullanılır.

Oniks Taşı

Meditasyon yaparken Oniks taşının kullanılması kişiye güç verir. Bulanık düşünceleri netleştiren ve bugün ile yarını ayırmayı sağlayan bu taş, travmatik düşünce ve olayları iyileştirebilmesi ile tanınır.

Yeşim Taşı

Yeşim taşı, meditasyon sırasında kullanılan taşlar arasında yer alır. Yeşim taşı, huzurun ve saflığın sembolü olarak bilinir. Yaşama şans, barış, uyum çeker. Koruyucu bir taş olarak bilinir ve negatif enerjilerden uzaklaşmaya yardımcı olur.

Ay Taşı

Ay taşı, sezgilerin artmasını sağlayan bir taştır. Ay taşı duygusal dengesizliği ve stresi yatıştırır. Duyguları dengeleyerek sakinlik sağlar.

Hematit Taşı

Hematit taşı, stres ve kaygıdan kaynaklanan olumsuz duygu ve düşünceleri ortadan kaldırır. Kanı temizlemede etkilidir ve dolaşımı destekler. Enerji merkezine destek vererek sinir sisteminizin düzenlenmesini sağlayacaktır.

Doğal Taşlarla Meditasyon Nasıl Yapılır?

Gevşeme, rahatlama ve arınma için vücudu hazırlayan meditasyon, oldukça doğal bir yolculuktur. Bu yolculukta kullanılan taşlar ve kristaller çakraların açılmasında oldukça etkilidir. Çakraların açılması ile yapılabilen meditasyon uygulamasında doğal taşların ve kristallerin gerekli olmasının sebebi de budur. Çakraları açarak meditasyonu destekleyen taşlar, yüksek oranda verim alabilmeyi sağlar.

https://www.ifastin.com/