TAKİP ET
Solfej Frekans Skalaları Nelerdir?
Solfej Frekans Skalaları Nelerdir?

Solfej frekansları sizi, Evren’in temelini oluşturan ritimler ve notalar ile aynı hizaya getiren frekanslar olmaktadır. Ayrıca da her bir frekansın başka bir enerjisi olmaktadır. Bu nedenle sizler için solfej frekans skalaları hakkında kısa bilgiler derledik.

174 Hz

Notaların en düşük olanı doğal bir anestetik gibi görünmektedir. Karmik enerji ile birlikte fiziksel ve enerjik ağrıyı ortadan kaldırma eğilimi göstermektedir. 174 Hz frekans, organlarınıza güvenlik, emniyet ve sevgi duygusu vererek onları ellerinden gelenin en iyisini yapmak için motive etmektedir.

285 Hz

Bu nota yaraları, kesikleri, yanıkları ve diğer hasarlı dokuları tedavi etmekte kullanışlı olmaktadır. 285 solfej frekansının, hücrelerin nasıl olması gerektiğini hatırlama ve onları orijinal formlarına döndürme yeteneği ile optimal sağlık ve fiziksel zindelik için bedenimiz, zihnimiz ve ruhumuzla doğrudan bağlantılı olduğu söylemektedir. Hasarlı organları yeniden yapılandırmak için onlara mesaj gönderen enerji alanlarını etkilemektedir. 285 Hz sizi, iç organlarınızı ve enerjinizi hatırlamak ve iyileştirmekle ilgili olmaktadır.

396 Hz

Genellikle farkına varmanın temel engellerinden birini temsil eden suçluluk duygusunu temizler ve hedeflere en kısa yoldan ulaşılmasını sağlama noktasında etkin bir rol oynar. Savunma mekanizmasını yıkarak sizi suçluluk ve korku hissinden kurtarmaktadır. Bu solfej frekansı ayrıca topraklama, uyanma, ayılma ve gerçeğe dönme aracı olarak da kullanılabilmektedir.

417 Hz

Solfej skalasındaki bir sonraki nota, rezonasyon ya da amplifikasyon süreçleriyle ilgili olmaktadır. Re notası, kişinin “Tanrıdan yabancılaşmasını” ortadan kaldırabilmekte ve “doğru yola” dönmesini sağlayabilmektedir. Bu solfej frekansı, travmatik deneyimleri temizlemekte ve geçmiş olayların yıkıcı etkilerini ortadan kaldırmaktadır.

Kişinin hayattaki hedeflerine ulaşmasını engelleyen sınırlayıcı etkileri temizlemek için kullanılabilmektedir. Hücresel süreçlerden bahsetmişken Re notasının hücreyi ve DNA’sını en iyi şekilde işlemesi için teşvik ettiğini de söylemek gerekmektedir. 417 Hz frekans, vücut hücrelerinize enerji vermekte ve onların yaratıcı potansiyellerini kullanmalarına yardımcı olmaktadır.

528 Hz

İnsan DNA’sını mükemmel olan orijinal haline döndürmek için kullanılmaktadır. DNA onarımı sürecini, artan yaşam enerjisi miktarı, zihin berraklığı, farkındalık, uyanmış ya da harekete geçirilmiş yaratıcılık, derin iç huzur, dans ve kutlama gibi sevinç dolu durumlar gibi faydalı etkiler izlemektedir. Ayrıca kişiyi derin ruhsal deneyimlere ve ruhsal aydınlanmalara açık hale getirmektedir.

639 Hz

Bu frekans, uyum içinde olan bir topluluk ve uyum dolu kişiler arası ilişkiler kurulmasını sağlamaktadır. Ailede, eşler ve arkadaşlar arasında görülen ilişki sorunlarında ve sosyal sorunlarla başa çıkmak için kullanılabilmektedir. Hücrenin çevresiyle iletişim kurmasını teşvik etmek için de tercih edilmektedir. Bu eski solfej frekansı iletişimi, anlayışı, hoşgörüyü ve sevgiyi geliştirmektedir. 639 Hz frekans ayrıca paralel dünyalar ve ruhsal alanlarla iletişim kurmak için de kullanılmaktadır.

741 Hz

Hücreyi, toksinlerden temizlemektedir. 741 Hz frekansın kullanımı daha sağlıklı ve basit bir hayatla birlikte beslenme düzeninde toksinler tarafından zehirlenmemiş gıdalarla ilgili değişikliklere yol açmaktadır. Aynı zamanda hücreyi, farklı türdeki elektromanyetik radyasyonlardan arındırmaktadır. Bu ses frekansının bir diğer önemli uygulaması ise viral, bakteriyel ve fungal enfeksiyonları temizlemektedir. Bu nota sizi saf, istikrarlı ve ruhani bir yaşama götürmektedir.

852 Hz

Solfej 852 Hz, üçüncü göz çakrasına doğrudan bağlı olmaktadır ve içsel güç ile kendini gerçekleştirmeyi uyandırmak için bir araç olarak kullanılabilmektedir. Aşırı düşünmekten kaynaklanan durgun zihinsel enerjiyi çözmek için iyi bir adım olmaktadır. Enerji tıkanıklıkları; iç yüksek benliğimiz, rehber ruhlar ve yardımcı ruhlar ile olan açık ve güçlü iletişimi engellemeden önce onları temizlediği söylenmektedir. 852 Hz solfej, temiz bir ses olarak tek başına ya da başka seslerle birlikte arka plan sesi olarak çalmak için kullanılabilmektedir.

963 Hz

Bu nota, her sistemi orijinal ve mükemmel durumu için uyandırmaktadır. Işık ve her şeyi kucaklayan Ruh ile ilişkili olmakta ve bize doğrudan deneyimi, Birliğe dönüşü yaşamamız için olanak sağlamaktadır.  Bu frekans sizi Ruh ile ya da ruhani dünyanın titreşimsel olmayan enerjileriyle yeniden bağlamaktadır. Birliği, yani gerçek doğamızı deneyimlemenizi sağlamaktadır.

https://www.ifastin.com/